Zniszczyli dwa samochody i wybili szyby w salonie kosmetycznym. 18-latkowie z zarzutami

1

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zakończyli aktem oskarżenia postępowanie przeciwko dwóm mieszkańcom Giżycka. 18-latkowie na jednym z osiedlowych parkingów zniszczyli dwa auta. Ponadto jeden z nich dodatkowo odpowie za przywłaszczenie puszki z datkami oraz wybicie szyby w salonie kosmetycznym. 

Giżyccy policjanci aktem oskarżenia zakończyli postępowanie dotyczące uszkodzenia dwóch pojazdów, do którego doszło na jednym z osiedlowych parkingów w Giżycku. Dwóch 18-latków usłyszało zarzuty zniszczenia mienia.

Do przestępstwa doszło na przełomie 18 i 19 czerwca br. Młodzi mężczyźni używając starego bębna od pralki i metalowego kosza na śmieci wybili w toyocie i hondzie tylne szyby powodując straty na łączną kwotę 4.000 złotych.

Ponadto jeden z 18-latków usłyszał kolejne zarzuty dotyczące przywłaszczenia puszki z datkami na cele charytatywne oraz zniszczenia mienia opiewającego na kwotę 1500 złotych poprzez wybicie cegłą szyby w jednym z salonów kosmetycznych na terenie Giżycka.

Już wkrótce 18-latkowie będą tłumaczyć się przed sądem. Za zniszczenie cudzego mienia zgodnie z kodeksem karnym grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
samarytanin

To śmiem twierdzić ze nie długość odsiadki ich wychowa tylko wysokie odszkodowanie i kary finansowe i praca społecznie codziennie 2 do 3 godz. przez 3 lata.