Giżyccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie mienia. Obaj trafili do policyjnego aresztu. 

W minioną niedzielę oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zniszczenia aut i wybycia szyb w jednym z pensjonatów na terenie gminy Giżycko. Z podanych informacji wynikało, że sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia niebieskim fiatem seicento. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. W trakcie dojazdu do wskazanej miejscowości funkcjonariusze zauważyli na drodze opisane auto. W pojeździe siedziało dwóch mężczyzn, ojciec z synem. W czasie kontroli okazało się, że 58-letni kierowca był pod wpływem alkoholu, wynik badania wskazał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jednocześnie okazało się, że kierowca nie stosował się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów.

W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili, że to właśnie ci dwaj mężczyźni podejrzani są o zniszczenie mienia. Zostali zatrzymani i dowiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Z ustaleń śledczych wynika, że 58-letni i 29-letni używając siekiery wybili szyby w oknach i drzwiach w jednym z pensjonatów. Zniszczyli dwa pojazdy poprzez wybicie czołowej, tylnej i czterech bocznych szyb w mercedesie oraz wgięcie klapy bagażnika w toyocie. Ponadto 58-latek włamał się do pokoju pensjonatu, skąd zabrał telefon komórkowy, portfel, którym znajdowało się 1300 złotych, dowód osobisty, prawo jazdy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przesłuchaniu świadków prokurator zastosował wobec dwóch mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji ze stawiennictwem w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku dwa razy w tygodniu oraz zakaz przebywania na terenie pensjonatu i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość nie mniejszą niż 10 metrów.

KPP Giżycko ich/in

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze