Znieważyli policjantkę w internecie

7

Zarzut „znieważenia funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych” usłyszało trzech mężczyzn, którzy zamieścili wulgarne i znieważające policjantkę komentarze pod filmem umieszczonym na portalu społecznościowym. Na filmie utrwalono interwencję przeprowadzoną przez giżycką funkcjonariuszkę. 

Na początku października 2020 roku w Giżycku doszło do policyjnej interwencji, podjętej wobec osoby, która nie stosowała się do obowiązującego wówczas nakazu zakrywania ust i nosa w określonych sytuacjach. Interwencja policjantki została nagrana przez świadka, a film zamieszczony później na portalu społecznościowym. Został opatrzony wulgarnym komentarzem skierowanym pod adresem interweniującej policjantki z Giżycka.

Przypominamy: Policjantka interweniowała wobec mieszkańca miasta, który idąc jedną z ulic nie miał zasłoniętych ust i nosa, co wówczas było wymagane wprowadzonymi przepisami. Na pytanie policjantki dlaczego nie stosuje maseczki, w odpowiedzi mężczyzna skierował wulgaryzmy pod jej adresem. Ponadto był arogancki i wulgarny, nie stosował się do poleceń funkcjonariuszki i próbował ucieczki z miejsca interwencji. Został obezwładniony i zatrzymany, a następnie przewieziony do jednostki policji.

Bezpośrednio po interwencji do sieci trafił filmik z wykonywanych czynności służbowych, opatrzony wulgarnym komentarzem w stosunku do funkcjonariuszki realizującej swoje zadania. Po ustaleniach i zebraniu materiału dowodowego, w tym zabezpieczeniu nagrania, policjanci prowadzili czynności w związku ze „znieważeniem funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych”. Jest to przestępstwo z art. 226 kodeksu karnego, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na to, aby przedstawić trzem mężczyznom w wieku 33, 35 i 40 lat zarzut „znieważenia funkcjonariuszki w związku z pełnieniem obowiązków służbowych i z powodu wykonywanego przez nią zawodu”. Do sądu trafił akt oskarżenia wobec 3 mężczyzn – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku 

Natomiast 37-letni mieszkaniec Giżycka, który nie stosował się do obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 i dopuścił się podczas interwencji naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia interweniującej funkcjonariuszki, w marcu 2021 r. usłyszał wyrok skazujący go na rok i 10 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 24 godzin miesięcznie, 1000 zł nawiązki na rzecz policjantki i 6000 zł tytułem zwrotu kosztów pełnomocnictwa.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lelele

Serio??!! koleś prawie dostał 2 lata za takie gówno? A zabójcy wychodzą po 8 latach…żart

elo

nie, wcale nie dostał prawie 2 lat, bo ograniczenie wolności to odróbki

as

to i tak za dużo

Ryszard

A lepiej było założyć maseczkę

Ryszard 2

I być jak cała ta głupia banda baranów… Kagańce dacie sobie założyć i będziecie wam z tym dobrze.

Ryszard 2

Będzie *

Oni

Rowerem w maseczce …. co za osły nie ludzie. A z policjantki powinno sie szydzic otwarcie za takie coś, jak che sie dusic to nie nosi i 3 maski na raz, nikt nie moze ludziom zabronic oddychac świeżym powietrzem. Nie badzcie jak osły !!!