Znęcali się nad najbliższymi. Muszą opuścić mieszkanie

0

Policjanci zakończyli sprawę dotyczącą 50-letniego Ryszarda J., który od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoja partnerką. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał partnerkę, bił i groził pozbawieniem życia. Czara goryczy przelała się 24 lipca br. gdzie w następstwie użycia noża, mieszkaniec Giżycka spowodował u kobiety obrażenia ciała.

Dzień później tj. 25 lipca br. w związku z podjętą interwencją domową, funkcjonariusze giżyckiej komendy zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad swoją matką. Mężczyzna od stycznia tego roku, wszczynał bezpodstawne awantury, podczas których chwytał matkę rękoma za szyję, żądał od niej wydania pieniędzy oraz groził pozbawieniem życia i zdrowia używając do tego celu noża.

Zebrany materiał dowodowy w obu przypadkach, pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutu; fizycznego i psychicznego znęcania się nad kobietami.

W efekcie, Prokurator Rejonowy w Giżycku, na wniosek policji zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci; nakazu opuszczenia lokalu, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz trzykrotnym stawiennictwie w najbliższej jednostce Policji, w ramach policyjnego dozoru.

KPP Giżycko/ Ich/KW

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze