Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 58-letniemu mężczyźnie, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Teraz mężczyzna raz w tygodniu będzie stawiał się w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku, opuści lokal i ma zakaz kontaktowania się z żoną.

Mieszkaniec Giżycka od października br. znęcał się nad swoją żoną. Wielokrotnie będąc pod wpływem alkoholu groził kobiecie pobiciem, pozbawieniem życia, szarpał, popychał i wyzywał. O kolejnej awanturze wywołanej przez 58-letniego mężczyznę, poszkodowana powiadomiła policję. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę przemocy i osadzili w areszcie.

Wczoraj mężczyzna został przesłuchany przez policjantów i przedstawiono mu zarzut. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Giżycku, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, połączonym z nakazem opuszczenia lokalu mieszkalnego oraz zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Zgodnie z kodeksem karnym za znęcanie się fizyczne lub psychiczne osoby nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Giżycko/ich/in

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze