Znęcał się nad żoną. Dostał nakaz opuszczenia mieszkania i policyjny dozór

0

Policyjny dozór oraz nakaz natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania zastosowała giżycka prokuratura wobec 61-latka, który znęcał się nad swoją żoną.

Jak się okazuje, mężczyzna już wcześniej był karany za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą. Tym razem policjanci zatrzymali 61- latka i umieścili go w celi.

61-latek znęcał się nad swoją żoną psychicznie i fizycznie. Będąc w stanie nietrzeźwości, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, groził jej pozbawieniem życia i bił po całym ciele. – przekazują mundurowi z KPP Giżycko.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej w Giżycku.

Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny dozoru policyjnego oraz nakazał natychmiastowe opuszczenie miejsca zamieszkania.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze