Znęcał się nad rodziną, znieważył policjantkę i nietrzeźwy uderzył w radiowóz. 39-latek trafił do aresztu

0

Cztery zarzuty usłyszał 39–latek podejrzany o popełnienie takich przestępstw jak znęcanie się nad rodziną, znieważenie funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych, a także wywieranie wpływu groźbą na czynności urzędowe funkcjonariusza oraz kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. 

Mieszkaniec powiatu giżyckiego postanowieniem giżyckiego sądu został aresztowany na trzy miesiące za to, że m.in. od stycznia 2021 roku znęcał się psychicznie nad swoimi rodzicami oraz partnerką. Mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości, wszczynał w domu awantury, podczas których wyzywał najbliższych, groził im pozbawieniem życia, niszczył wyposażenie mieszkania, a ponadto ojca i partnerkę szarpał, popychał i bił po głowie i całym ciele.

Domowy oprawca oprócz pastwienia się nad najbliższymi, sięgnął po telefon i wysyłał policjantce w trakcie wykonywania przez nią czynności służbowych wulgarne smsy na telefon służbowy oraz nagrywając się na pocztę telefonu służbowego, groził funkcjonariuszce pozbawieniem życia i próbował wywrzeć na nią wpływ i zmusić do zaniechania podejmowanych czynności służbowych – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

W trakcie toczących się spraw wobec mężczyzny doszło do kolejnego zdarzenia z jego udziałem.

7 lipca, jadąc przez miejscowość Grajwo koło Giżycka, doprowadził do dwóch kolizji z innymi pojazdami. Nie zatrzymując się do kontroli drogowej, skierował się na ulicę Obwodowa w Giżycku, gdzie doprowadził do kolejnego zdarzenia i czołowo uderzył w radiowóz policyjny. Po zatrzymaniu 39–latka okazało się, że był pijany, jednak nie poddał się badaniu, w związku z czym została od niego pobrana krew do badania – dodają giżyccy mundurowi. 

Mężczyzna ostatecznie przyznał się do zarzucanych mu czynów, nie kwestionował swojego zachowania.

Giżycki sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 

(KPP Giżycko/ ich/tm)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze