Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy zastosował sąd wobec agresywnego sprawcy przemocy domowej. 28-latek od lutego br znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką i małoletnią córką. Teraz odpowie za swoje czyny, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czara goryczy przelała się 23 maja br., jeden z członków rodziny powiadomił policjantów o tym, że mężczyzna znęca się nad swoją partnerką i ich wspólnym dzieckiem. Policjanci, którzy podjęli interwencję zastali na miejscu agresywnego i pobudzonego 28-latka.

W mieszkaniu panował ogólny nieporządek, na podłodze leżało rozbite szkło, poniszczony sprzęt gospodarstwa domowego oraz porozrzucane ubrania i jedzenie. Pokrzywdzona przyznała policjantom, że gehenna trwa od lutego br. Jej partner będąc pod wpływem alkoholu lub pod działaniem środków odurzających jest agresywny i nieobliczalny, wszczyna awantury domowe, podczas których wyzywa ją, popycha, szarpie, bije po ciele, niszczy wyposażenie mieszkania oraz grozi pobawieniem życia. Ponadto groził jej oraz ich 3-letniej córce przedmiotem przypominającym broń.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy i prokurator skierowali wniosek o zastosowanie tymczasowego środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd Rejonowy w Giżycku przychylił się do wnioski i 25 maja br zastosował wobec 28-letniego oprawcy areszt na okres trzech miesięcy, na czas prowadzonego postępowania.

Zgodnie z artykułem 207 Kodeksu karnego „Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą…, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Źródło: KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gaggs

Śmieć

jaja

Proponuje teraz znacac sie nad tym „meszczyzna”

xyz

myślę, że jak się dowiedzą za co siedzi to nie będzie miał lekko