Znęcał się nad rodziną, groził spaleniem domu i śmiercią. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

2

Giżyccy policjanci zatrzymali 60-latka, który jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec byłej żony i córki, kierowania wobec nich gróźb pozbawienia życia oraz podpalenia domu i samochodu. 

Jak ustalili policjanci, podejrzany 60-latek w okresie od września 2023 roku do 30 kwietnia 2024 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad byłą żoną i córką.

Do znęcania dochodziło najczęściej, kiedy podejrzany był pod wpływem alkoholu. Wszczynał wtedy awantury domowe, w trakcie których wyzywał żonę i córkę słowami wulgarnymi, poniżał je, wyganiał z domu, popychał, szarpał, zakłócał spoczynek nocny, groził spaleniem domu oraz samochodu, oraz tym, że pozbawi ich życia. Wypowiadając te groźby, wymachiwał trzymanym w ręku nożem – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

Okazało się, że mężczyzna był już w przeszłości karany za znęcanie się nad rodziną, za co odbył karę co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności.

W dniu 3 maja 2024 roku Sąd Rejonowy w Giżycku, na wniosek Prokuratury, zastosował wobec 60-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za zarzucane przestępstwo znęcania się popełnione w warunkach recydywy grozi podejrzanemu kara nawet 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Bo nie wiem

Ile to jest co najmniej 6 m-cy ?

Juz mowie

A ciut mniej od 7 lat i 6 miesiecy.