Znęcał się nad partnerką. 50-latek musi opuścić mieszkanie

3

Policjanci z giżyckiej komendy skutecznie pomagają ofiarom przemocy domowej. W tym tygodniu zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją partnerką. Mundurowi skorzystali z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa i wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni wobec 50-latka.

W środę (3 maja) policjanci z Posterunku Policji w Wydminach zostali wezwani na interwencję do jednej z rodzin, gdzie istniało podejrzenie stosowania przemocy wobec kobiety ze strony jej partnera.

Na miejscu zastali kobietę, która opowiedziała o swojej sytuacji rodzinnej oraz o dramacie, który trwał w jej domu od dłuższego czasu. Policjanci wszczęli procedurę Niebieskiej Karty oraz zatrzymali przemocowca. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, funkcjonariusze uznali za zasadne zastosowanie wobec 50-latka nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni.

Zgodnie z Ustawą antyprzemocową, która zaczęła obowiązywać listopada 2020 roku, sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Uprawnienia do wydania nakazu zostały przyznane Policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kindziuk

PO jakiej szkole jest sie przemocowcem ?

Biskup Mazur

PO Katoliku

Kurp

Musi poPiSal sia.