Znęcał się nad 93-letnią matką. Trafił do aresztu

0

Trzy miesiące aresztu zastosował sąd wobec 51-letniego mężczyzny. Został on zatrzymany przez policjantów z Giżycka i usłyszał zarzut dotyczący znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją matką. Z ustaleń wynika, że 51-latek, będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, ubliżał, wyzywał, popychał i groził spaleniem. 

W miniony wtorek, 10 kwietnia policjanci zostali skierowani na interwencję w związku ze zgłoszeniem awantury domowej. Na miejscu w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że jej syn znęca się nad nią, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Bardzo często wszczyna awantury, podczas których używa słów wulgarnych, szarpie i popycha oraz grozi spaleniem, co zmuszało 93-letnia pokrzywdzoną do ucieczki z własnego domu. Ponadto oprawca domagał się pieniędzy od pokrzywdzonej i dewastował wyposażenie mieszkania.

51-letni Dariusz S. został przez funkcjonariuszy zatrzymany, trafił do policyjnej celi. Śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego, przedstawili 51-latkowi zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad 93-letnia matką. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że gehenna staruszki trwała od września 2017 roku.

Sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy do czasu zakończenia postępowania. Mężczyzna już wcześniej przechodził w materiałach policji, odbywał również karę pozbawienia wolności za przestępstwo groźby karalnej.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze