Znamy nowe „Miejsca przyjazne seniorom”

1
fot. UM Giżycko

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Seniorów Miasta Giżycka wyróżniono tegorocznych laureatów konkursu „Miejsce przyjazne seniorom”. Do zaszczytnego grona dołączyli Mazurska Szkoła Żeglarstwa i Hotel Mazury.

Konkurs „Miejsce przyjazne seniorom” to inicjatywa Giżyckiej Rady Seniorów we współpracy z Burmistrzem Giżycka, zapoczątkowana w 2019 r.

Głównym celem konkursu jest wyróżnienie i promocja instytucji, przedsiębiorstw, a także organizacji, które poprzez stosowanie odpowiednich rozwiązań architektonicznych, oferowanie produktów, usług i zniżek wychodzą poza standardową komunikację z konsumentem i opiera się na zrozumieniu potrzeb osób starszych. Tym samym przyczyniają się do tego do tego, że osoby starsze traktowane są w sposób godny i czują się potrzebne oraz dowartościowane.

Koordynatorem konkursu jest Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

Przypominamy, że certyfikaty „Miejsc przyjaznych seniorom” w Giżycku mają już:

  • FHU Mirella Puszusta Pani
  • Księgarnia „ODEON” Giżycko
  • Carmen gabinet kosmetyczny
  • Salon Fryzjerski „Loczek”
  • Górni sp. z o.o. – sklep firmowy mięsny
  • Urząd Skarbowy
  • Miejska Biblioteka Publiczna

Dyrektor CPUiIS odebrała specjalne podziękowania

Podczas spotkania Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz złożył także wyjątkowe podziękowania na ręce dyrektor CPUiIS Ewy Ostrowskiej. Podziękowania przygotowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, oddział terenowy z Giżycka, za propagowanie dzielenia się krwią i osobiste jej przekazanie.

Prelekcja Federacji FOSa

Gościem Rady Seniorów była Menadżerka Regionalnej Strefy Pomocy Monika Michniewicz z Federacji FOSa, która przeprowadziła dla uczestników wykład na temat model postępowania w wypadku podejrzenia występowania przemocy wobec seniora.

Źródło: UM Giżycko/autor: Justyna Maciejewska-Kucfir

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Dorosły

Fajnie że są przyjazne miejsca seniorom. Ale dla osób starszych potrzeby jest w Giżycku chociaż jeden dobry Geriatra. Lekarz osób starszych, który powinien posiadać rozległą wiedzę zahaczająca o różne dziedziny medycyny.itd. Czyli lekarz dla seniora. Odciąży to kolejki do lekarzy rodzinnych. Może to dobry pomysł żeby coś zmienić?