Zmniejszyła się liczba bezrobotnych w powiecie

2

Na koniec lipca 2021 r. w powiecie giżyckim zarejestrowanych było 1423 bezrobotnych. Liczba pozostających bez zatrudnienia zmniejszyła się o 14,4% w porównaniu ze stanem z końca lipca ubiegłego roku.

W omawianym miesiącu zarejestrowało się 205 bezrobotnych, natomiast ewidencję urzędu opuściło 317 osób, w tym:

  • 170 bezrobotnych uzyskało zatrudnienie, tj. 53,6% ogólnej liczby wyłączonych z ewidencji bezrobotnych,
  • 9 osób rozpoczęło szkolenia, tj. 2,8%
  • 11 osób rozpoczęło staż, tj. 6,5%
  • 5 osób rozpoczęło prace społecznie użyteczne, tj. 2,9%
  • 56 osób nie potwierdziło gotowości do podjęcia pracy, tj. 32,9%.

Kobiety, zarejestrowane w lipcu br., w liczbie 109 –  stanowiły 53,2% ogółu nowo zarejestrowanych bezrobotnych. W końcu omawianego miesiąca liczba zarejestrowanych kobiet wynosiła 747, stanowiąc 52,5% ogółu zarejestrowanych bezrobotnych, tj. o 2,1 pkt proc. więcej niż w końcu lipca ubiegłego roku.

Spośród bezrobotnych rejestrujących się w omawianym miesiącu – 140 osób nie posiadało prawa do zasiłku, tj. 68,3% ogółu rejestrujących się. Na koniec lipca br. w rejestrach urzędu pozostawało 1193 bezrobotnych bez prawa do pobierania zasiłku, którzy stanowili 83,8% ogółu zarejestrowanych – w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku – ich udział w ogólnej liczbie bezrobotnych zmniejszył się o 0,3 pkt proc.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ted

A ilu przeszło na emerytura

WEyyyt

Biuro pracy to najgorsza instytucja, nie potrafią znaleźć pracy, a jak dzwoni się na jakieś ogłoszenie to nic nie wiedzą, a potem okazuje się, że dana oferta jest już przypisana do jakiejś osoby (typu aktualny pracownik danej firmy, bądź koleżanka pracodawcy) a wszystko dla dofinansowania. Szkoda, że przez tyle lat nigdy nie słyszałam, żeby ktoś dostał pracę w naszym urzędzie, ciekawe czemu… Dodatkowo ludzie tam pracujący są często bezczelni i zachowują się jakby byli nadludźmi, żenada.