Zmienne warunki pogodowe i nietrzeźwi kierowcy przyczyną wypadków na drogach powiatu giżyckiego

0

Do pierwszego ze zdarzeń drogowych doszło w piątek (13.05.2016) w Giżycku na ulicy św. Brunona około godz. 21:00. Tam kierujący samochodem marki audi na skrzyżowaniu z ulicą Moniuszki, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał na jezdnię bezpośrednio pod jadący samochód marki mercedes, doprowadzając w ten sposób do zderzenia pojazdów. Następnie kierujący mercedesem, po przejechaniu drogi w poprzek, pokonując chodnik i żywopłot wjechał do parku.

Policjanci pracujący przy tym zdarzeniu drogowym ustalili, że 61-letni Piotr S. kierowca audi podczas wypadku był pijany. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania oraz dokumentów pojazdu. Na szczęście podczas tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Poważniejsze konsekwencje miało zdarzenie, do którego doszło w sobotę około godziny 13:30 na DK 59 w miejscowości Wilkaski. Tam kierująca samochodem marki Toyota Avensis na łuku drogi w prawo pojechała prosto, wskutek czego wypadła z drogi i uderzyła w skarpę, a następnie odrzucony samochód uderzył dachem w przydrożne drzewo.

Kierująca podczas wyciągania z pojazdu była nieprzytomna. Na szczęście w trakcie akcji ratunkowej odzyskała przytomność i z obrażeniami głowy i kręgosłupa została przewieziona do szpitala w Giżycku. Do szpitala trafił także pasażer toyoty, który doznał wstrząsu mózgu.

Kierująca toyotą była trzeźwa, pojazd został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych.

Zaledwie kilka godzin później tego samego dnia w miejscowości Słabowo w gminie Ryn, tamtejsi policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Tomasz G. kierował Citroenem Xara będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że kierowca miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Samochód przekazano rodzinie, a Tomasza G. po wykonaniu z nim czynności funkcjonariusze zwolnili do domu.

Niedzielny poranek policjanci giżyckiego ruchu drogowego rozpoczęli pracując na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło około godziny 9:00 w miejscowości Jeziorowskie w gminie Kruklanki. Tam kierujący samochodem marki VW Passat z nieustalonych przyczyn wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca i jego pasażer trafili do szpitala w Giżycku, gdzie trwa badanie i diagnoza. Kierowca był trzeźwy.

(ESz/ICh/MK/MP/TM)

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze