Zmiany w systemie gospodarowania odpadami na terenie Mazurskiego Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami [WIDEO]

0
fot. Piotr Tomasz Suchta

18 kwietnia w siedzibie Mazurskiego Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami odbyła się konferencja prasowa dotycząca nowych zasad działania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi od 2024 roku oraz współpracy Związku z Właścicielami Nieruchomości Niezamieszkałych.

W pierwszym półroczu 2023 r. Mazurski Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami planuje ogłoszenie przetargu na odbiór i transport odpadów na lata 2024-2026. W związku z tym przygotowywane są zmiany w regulaminie, które pozwolą określić, na jakich warunkach firma będzie odbierała odpady od mieszkańców i przedsiębiorców. 

Wśród zmian, o których mówił Wojciech Ogłuszka, przewodniczący Zarządu MZMGO jest m.in. wprowadzenie nowych, mniejszych pojemników dla mikroprzedsiębiorców, rezygnacja z pojemników KP7 oraz zwiększenie częstotliwości mycia pojemników w budynkach wielolokalowych. 

Nowością ma być także to, że firma odbierająca odpady nie będzie zobowiązana do wyposażenia nieruchomości w pojemniki. Zadanie to przejmie Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Spytkowie, który zakupi i rozstawi własne pojemnik. Ma to spowodować, że do przetargu stanie więcej firm, a co za tym idzie uzyskania korzystniejszej stawki na odbiór i transport odpadów. 

Więcej w materiale wideo. 

(UWAGA! Powyżej został umieszczony materiał wideo. Jeżeli go nie widzisz, oznacza to, że został zablokowany przez AdBlock. Wyłącz blokowanie reklam lub zmień ustawienia przeglądarki, żeby móc obejrzeć wideo. DZIĘKUJEMY!)

PTS

Daj nam znać
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze