Jak co roku giżyccy policjanci prowadzić będą działania pod kryptonimem „Znicz”. W tym czasie funkcjonariusze będą czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy w dniu Wszystkich Świętych będą odwiedzać groby najbliższych. W tych dniach spodziewany jest znaczny wzrost natężenia ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy i w ich okolicach i tu będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu – Giżycko:

1. Na ul. 1-go Maja, odcinek od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi do ronda Solidarności (dł. ok. 300m.) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.

2. Na ul. Obwodowej, odcinek od skrzyżowania z ul. 1-go Maja do skrzyżowania z ul. Dworską będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.

3. Na ul. Królowej Jadwigi, odcinek od skrzyżowania z ul. Wodociągową w kierunku skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego po prawej stronie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Zakaz nie dotyczy zatok postojowych. Taki zakaz będzie również obwiązywał na  odcinku ulicy Wodociągowej, od ronda do ulicy 1-go Maja.
Samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch będą usuwane na koszt właściciela.

4. Na terenie położonym pomiędzy Kościołem pw. Św. Anny, a cmentarzem będzie zorganizowany parking.

5. Na ul. Leśnej, odcinek od skrzyżowania z ul. Poziomkową będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu jak również zakaz zatrzymywania się po prawej stronie drogi. Pojazdy pozostawione po prawej stronie drogi będą usuwane na koszt właściciela.

6. Na ul. Węgorzewskiej będzie obowiązywał zakaz skrętu w ul. Leśną. Dojazd do cmentarza będzie możliwy jedynie  od ul. Obwodowej.

7. Gminny Zakład Komunalny zmieni rozkład jazdy autobusów umożliwiając  dojazd do cmentarza miejskiego.  W okolicach cmentarza na ul. 1-go Maja zostaną zorganizowane przystanki autobusowe.

8. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały w dniach :
– od 28.10.2016 r. do 02.11.2016 r. na drogach powiatowych,
– od 28.10.2016 r. do 02.11.2016 r. na drogach miejskich,
– od 28.10.2016 r. do 02.11.2016 r. na drogach gminnych.

KPP Giżycko

Zostaw odpowiedź

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o