Zmiana granic miasta. Czy Gajewo powinno być włączone do Giżycka?

22
R e k l a m a

Powraca temat połączenia Miasta Giżycka z Gminą Wiejską Giżycko. Tym razem chodzi o przyłączenie sołectwa Gajewo do Giżycka. 

Czy jesteś za zmianą granic Miasta Giżycka polegającą na włączeniu do miasta Giżycka obszaru sołectwa Gajewo z Gminy Giżycko?

Taki projekt uchwały wpłynął na skrzynki mailowe radnych miejskich. Proponuje on konsultacje społeczne w kwestii zmiany granic miasta Giżycko.

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy: 

“Przedłożony projekt uchwały dotyczy propozycji zmiany granic administracyjnych miasta Giżycka polegającej na włączeniu do granic miasta części obszaru Gminy Giżycko obejmującej sołectwo Gajewo. Jest to obszar bezpośrednio przyległy do granic Miasta, historycznie wchodzący w obszar Miasta Giżycka, a obecnie – utraciwszy charakter wiejski – stanowi de facto dzielnicę domów w zabudowie jednorodzinnej i szeregowej, w której zamieszkują w dominującej części byli mieszkańcy Giżycka “ (pozostała treść uzasadnienia na końcu artykułu)

fot. Facebook/ Aktywne Giżycko
fot. Facebook/ Aktywne Giżycko
fot. Facebook/ Aktywne Giżycko

Czy sołectwo Gajewo powinno być włączone do granic miasta Giżycko? Czekamy na wasze opinie w komentarzach. 

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ALEK
ALEK
10 września 2021 17:48

Gajewo w niedalekiej przyszłości będzie największą wsią w gminie (z nazwy giżyckiej). Nie chodzi tu o pojedyncze domki w okolicy Lasu Miejskiego, ale o budowane ogromne obszarowo osiedle pod roboczą nazwą Nowe Gajewo. Czy to osiedle podobnie jak mniejsze Bystry i w przyszłości mniejsze Wilkasy, ma szkołę, boiska sportowe, halę sportową, ośrodek kultury ……. ? Praktycznie nie, ale w niedalekiej odległości 200 – 300 metrów takie obiekty może oferować (nowym mieszkańcom Gajewa, a w szczególności ich dzieciom) miasto (Wilanów). Oczywiście w drogi, chodniki trzeba wpompować w Nowe Gajewo olbrzymie pieniądze, ale będąc miastem nie trzeba tam budować szkoły, hali sportowej,… Czytaj więcej »

mieszkanka
mieszkanka
10 września 2021 06:13

Nie Gajewo niech zostanie wsią. My mieszkańcy Gajewa budowaliśmy swoje domy żeby mieć ciszę i spokój, a teraz na siłę władze miasta chcą nam to zabrać. Nie, nie. Tu głownie chodzi o pozyskanie terenów pod budowę Rutkowskiego brzydkich molochów, a ja tego nie chcę. Wyższych podatkow i oplat też nie chcę.Chcę dalej mieszkać na wsi spokojne.

kkk
kkk
odpowiedział na komentarz  mieszkanka
10 września 2021 10:35

Racja, walczcie o swoje !

Mariusz
Mariusz
odpowiedział na komentarz  mieszkanka
10 września 2021 13:36

Po pierwsze – miasto, bez woli mieszkańców sołectwa może sobie tylko procedować. Nikt w mieście nie ma mocy sprawczej do “wcielenia”.
Po drugie: w mieście jest TANIEJ. Gdyby Gajewo było częścią miasta, to porównując aktualne stawki:
– podatek od domów/mieszkań o 11% niższy w mieście (0,79 vs 0,70)
– woda za 1m3 – o 16% tańsza (3,92 vs 4,69)
– ścieki za 1m3 – o 58% tańsze (5,28 vs 12,63)

Więc proszę trzymać się prostych faktów.

z Konwaliowej
z Konwaliowej
odpowiedział na komentarz  Mariusz
10 września 2021 19:29

W mieście nie, ale takie sprawy załatwia się w ministerstwie. Z resztą mieszkańcy nowego osiedla na Gajewie na logikę powinni być za przyłączeniem do miasta, a będzie ich zdecydowana większość względem pozostałej części sołectwa.

z Konwaliowej
z Konwaliowej
odpowiedział na komentarz  z Konwaliowej
10 września 2021 19:30

“zresztą” oczywiście 🙂

ALEK
ALEK
odpowiedział na komentarz  mieszkanka
10 września 2021 17:53

W razie referendum raczej Wasze głosy nie będą się liczyły. O przynależności do miasta zadecydują nowi mieszkańcy osiedla sąsiadującego z Wilanowem.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
9 września 2021 21:40

To bardzo dobry pomysł. Uważam że Gajewo powinno być częścią miasta Giżycka. Zawsze mówiłem, że to dziwna sytuacja ze las miejski znajduje się poza miastem, a tam byłby w graniach miasta. Oczywiście to nie jedyny powód że popieram ten pomysł.

MMMM
MMMM
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
10 września 2021 10:37

Ale po co ? Każde większe miasto ma swoją sypialnię i to jest normalnie, nie widzę powodu, aby Gajewo było Giżyckiem. Ludzie pokupowali drogie działki, żeby mieć spokój, trochę prywatności, a za chwilę Iwaszkiewicz z Rutkowskim będą chcieli łapy położyć i między pięknymi domami stawiać “apartamenty”.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  MMMM
11 września 2021 21:26

Przecież tam jest dom przy domu wiec jaka prywatność ? Tam już prawie wszystko jest pobudowane. Tak więc niewiele się zmieni jeśli chodzi o to.

uhu
uhu
9 września 2021 21:20

granice granicami ale rutkowski z ełku już tam parę hektarów pewno kupił i teraz łapki zaciera z radości.. ciekawe co i kto z tego już ma? warto było by sprawdzić?