Złóż wniosek o Kartę Dużej Rodziny bez wychodzenia z domu

0

Skorzystaj z możliwości składania wniosku nie wychodząc z domu.

W sytuacji, kiedy musimy zachować szczególne środki ostrożności w czasie trwającej epidemii COVID-19, przypominamy, że wnioski na Kartę Dużej Rodziny można składać również elektronicznie, bez wychodzenia z domu.

Wniosek składamy elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia. Ten sposób jest o wiele wygodniejszy i łatwiejszy, gdyż wniosek wypełniany jest przez system po wprowadzeniu odpowiedzi na umieszczone w kreatorze pytania.

Aby móc składać wnioski elektronicznie konieczne jest posiadanie podpisu elektronicznego lub bezpłatnego profilu zaufanego. Bezpłatny profil zaufany można założyć on-line za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej banku PKO BP, Inteligo, ING Banku Śląskiego, Millennium, Pekao S.A., Envelo, mBANK. Należy wejść na stronę: www.empatia.mrpips.gov.pl i wybrać moduł eWnioski. Tam znajduje się instrukcja jak złożyć wniosek.

Zachęcamy do składania wniosków przez platformę Emp@tia. Poniżej podajemy pomocne linki, dzięki którym znajdziecie Państwo odpowiedzi na Wasze pytania, czy wątpliwości.

https://www.gov.pl/web/rodzina/karta-duzej-rodziny-ogolne

https://www.gov.pl/web/rodzina/pytania-i-odpowiedzi-kdr

https://www.gov.pl/web/rodzina/prawo-kdr

https://www.gov.pl/web/rodzina/dokumenty-potrzebne-do-zlozenia-wniosku

W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorem programu dr Katarzyną Karolską z Biura Promocji i Polityki Społecznej: katarzyna.karolska@gizycko.pl, tel.: 798 112 125.

Źródło: UM Giżycko (mojegizycko.pl)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze