Złodzieje wózka dziecięcego w rękach policji

0

Dwaj 19-letni mieszkańcy Giżycka ukradli wózek dziecięcy o wartości 1450 złotych, na którym chcieli zarobić. Plan im się nie powiódł. Odzyskany przez policjantów wózek wrócił do właściciela, a złodzieje usłyszeli zarzuty. 

Dwa tygodnie temu (19.11.2020) do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zgłosił się mieszkaniec Giżycka, który poinformował o kradzieży z klatki schodowej jego wózka dziecięcego o wartości 1450 złotych. Zostało przyjęte zawiadomienie w tej sprawie. Policjanci zespołu operacyjnego wytypowali osoby, które mogłyby mieć związek z tym przestępstwem i podjęli działania w celu zatrzymania podejrzanych oraz odzyskania wózka.

W środę (02.12.2020) dwaj podejrzewani o tę kradzież 19-latkowie zostali namierzeni i zatrzymani. Funkcjonariusze także odzyskali wózek dziecięcy, który już wrócił do właściciela. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Przyznali się do niej, wyjaśnili, że chcieli na wózku zarobić, tylko nie znaleźli chętnego na ten towar.

Obaj już jako nieletni odpowiadali przed sądem za czyny karalne. Teraz odpowiedzą jako osoby dorosłe za kradzież wózka dziecięcego za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko (ich/tm)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze