Zlikwidowali miejsca z nielegalnym hazardem

0

Siedem nielegalnych urządzeń do gier hazardowych zatrzymali w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze KAS z Olsztyna.

Na przełomie lutego i marca br. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, reagując na otrzymane sygnały, skontrolowali dwa punkty, w których urządzano nielegalne gry hazardowe.

Pierwsza z kontroli  została przeprowadzona we wtorek, 27 lutego, w godzinach wieczornych. Celnicy odwiedzili stację paliw w okolicy Mrągowa. W jej pobliżu ustawiono kontener, do którego drzwi zabezpieczono kamerami i zamkami oraz blokadami elektronicznymi. Celnikom udało się jednak wejść do środka, gdzie znaleźli 3 automaty hazardowe. Maszyny sprawdzono i jako nielegalne zatrzymano.

Z kolei 1 marca funkcjonariusze odwiedzili sklep spożywczy w miejscowości położonej niedaleko Szczytna. Na jego zapleczu ustawiono 4 automaty a do środka obsługa wpuszczała tylko znane sobie osoby. W tym przypadku także maszyny hazardowe zajęto i wszczęto sprawy administracyjne.

Wizyty w nielegalnych punktach hazardowych trwają nadal i w najbliższych dniach należy spodziewać się kolejnych kontroli. Ich efekt to wyraźne zmniejszenie się liczby nielegalnych salonów gier. Z naszych szacunków wynika, że w ciągu ostatniego roku – od stycznia 2017- na Warmii i Mazurach zamknięto ok. 90 proc. punktów z nielegalnymi grami.

IAS w Olsztynie

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze