Okres jesienno – zimowy to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Podczas weekendu na drogach Warmii i Mazur doszło do 4 wypadków drogowych i 115 kolizji. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Kętrzyn

Dachowaniem w rowie zakończyła się jazda 36-letniego kierowcy volkswagena polo w miejscowości Nowa Wieś Mała w gminie Kętrzyn. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 36-latek stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się na dach. Z pojazdu mężczyzna został wyciągnięty przez tylną klapę bagażnika, gdyż drzwi były zablokowane. Choć całe zdarzenie wyglądało groźnie, to kierujący autem  nie doznał żadnych obrażeń. Policjanci zbadali stan trzeźwości 36-latka. Jak się okazało, mieszkaniec Kętrzyna  miał 3,3 promila alkoholu w organizmie. Jak sam tłumaczył, wypił tylko 2 piwa. Mężczyzna stracił prawo jazdy, natomiast pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Dodatkowo nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego  oraz w ogóle  nie miał polisy ubezpieczeniowej OC pojazdu.

Mrągowo

Dziś około godziny 5.50 na trasie Mrągowo-Kętrzyn doszło do zdarzenia drogowego, gdzie kierujący osobową skodą fabią nie dostosował prędkości do warunków ruchu – oblodzona jezdnia, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Żaden z uczestników tego zdarzenia nie odniósł obrażeń. Kierowca za spowodowanie kolizji otrzymał mandat.

Niestety chwilę później około godziny 6.15 w tym samym miejscu doszło do kolejnego zdarzenia. Kierujący pojazdem straży pożarnej marki Scania uderzył w stojący na jezdni pojazd strażacki marki MAN, a następnie uderzył w osobowego vw golfa i wóz karetki pogotowia. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji drogowej otrzymał mandat.

W trakcie wykonywanych czynności droga była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy w kierunku na Kętrzyn: w Mrągowie ul Giżycką i w Szestnie na Świętą Lipkę. Następnie ruch kierowany był wahadłowo. W tej chwili droga jest przejezdna.

Źródło: KWP Olsztyn

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze