Złe warunki atmosferyczne przyczyną 80 kolizji drogowych

0

Środa okazała się bardzo nieszczęśliwa dla wielu kierowców Warmii i Mazur. Nagłe pogorszenie warunków panujących na drogach przyczyniło się do prawie 80 kolizji i 8 wypadków, a 9 osób z poważniejszymi obrażeniami trafiło do szpitali.

Już o 7:00 policjanci zostali wezwania do kolizji która miała miejsce w Giżycku, na skrzyżowaniu ulic Jagiełły i Przemysłowej. Kierująca oplem uderzyła w bok chevroleta podczas skręcania w prawo. Uczestnicy byli trzeźwi. Policjanci musieli zatrzymać kierowcy opla dowód rejestracyjny, a także skierować wniosek o ukaranie do sądu.

Ok. godz. 10:00 na drodze K-63, doszło do zdarzenia w którym autobus wpadł do rowu i uderzył w drzewo. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast dwie pasażerki zostały przewiezione do giżyckiego szpitala. Jak ustalili policjanci, przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy.

Do kolejnej kolizji doszło na trasie Brożówka- Możdżany, w gminie Kruklanki. W trakcie wymijania, kierowca audi nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w bok fiata. Kierowcy byli trzeźwi, a postępowanie zakończył mandat dla kierowcy audi.

Źródło: http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze