Największy, ujawniony  w tym roku przemyt na przejściu granicznym w Bezledach.  Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali prawie 3,5 tys. paczek papierosów wartych ok. 40 tys. zł.

W niedzielny poranek (5 marca) do odprawy podjechał mieszkaniec Kętrzyna, kierujący samochodem Ford Mondeo. Podróżny zgłosił towary zgodnie z obowiązującymi normami przywozowymi (czyli 2 paczki papierosów), jednak funkcjonariusze postanowili zweryfikować jego zgłoszenie i skierowali samochód do kontroli szczegółowej. Prześwietlenie promieniami rentgenowskimi wykazało, że w Fordzie mogą znajdować się wyroby akcyzowe, o których kierowca nie poinformował. By dotrzeć do skrytek, w budynku kontroli szczegółowej zdemontowano osłony hamulca ręcznego, tylną kanapę, tylny zderzak, i odsunięto wykładzinę. W ten sposób funkcjonariusze dotarli do specjalnie wyciętych otworów, zasłoniętych przyspawanymi blachami. Zabezpieczone w ten sposób skrytki okazały się bardzo pakowne  –  schowano w nich 3497 paczki papierosów różnych marek.

Nielegalny towar zatrzymano a oprócz papierosów, kierowca stracił również samochód przystosowany do przemytu. Mężczyźnie postawiono zarzut popełnienia przestępstwa, za które odpowie przed sądem.

Źródło: Izba Celna

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze