W marcu dyrektor Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu pan Jarosław Kulhawik i prezes zarządu Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami pan Wojciech Ogłuszka – w imieniu reprezentowanych podmiotów – podpisali porozumienie o współpracy. Współpraca będzie dotyczyła edukacji ekologicznej.

Wspólnie – Szkoła i Związek –  będą starali się szerzyć wiedzę na temat zagadnień środowiskowych i powiązań między społeczeństwem, środowiskiem i gospodarką, kształtować postawę odpowiedzialności za środowisko oraz rozwijać umiejętności, które w przyszłości pozwolą zmierzyć się z globalnymi wyzwaniami związanymi ze środowiskiem naturalnym.

Cele te będą realizowane poprzez projekty dotyczące segregacji odpadów i promocji stylu życia zero waste. Zero waste to pochodzący z języka angielskiego termin oznaczający brak śmieci i marnotrawstwa. Ideą takiego stylu życia i gospodarowania jest maksymalne zmniejszenie ilości odpadów oraz dbałość o zasoby naturalne. Zagadnienia te, dla szkoły kształcącej w „zielonych zawodach”, są szczególnie ważne.

Dlatego już w maju zostanie w szkole zrealizowany eksperyment dotyczący podjęcia przez uczniów wyzwania w zakresie znaczącego zmniejszenia ilości produkowanych codziennie śmieci.

Wśród planowanych wspólnych działań są też te związane z prowadzeniem kampanii promujących prawidłową gospodarkę odpadami oraz edukację młodzieży przez pracowników MZM-GO.

Połączenie sił w zakresie szeroko pojętej edukacji ekologicznej z pewnością przyniesie wymierne efekty, a przede wszystkim przyczyni się do budowania odpowiedzialności za otoczenie, nasz region i planetę.

ZSKŚiA

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze