Zepsuł Ci się samochód w Niemczech. Wezwij polską pomoc drogową!

0

Podróże zagraniczne – zarówno biznesowe, jak i turystyczne – wymagają odpowiedniego przygotowania. Jednym z jego elementów jest wybór odpowiedniego środka transportu, dopasowanego do potrzeb. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z własnego samochodu, co niesie za sobą wiele zalet. Jedną z nich jest pełna niezależność i kontrola nad doborem trasy – dzięki temu sami możemy decydować o przebiegu naszej podróży.

Taka podróż jest obarczona pewnym ryzykiem. Samochody bywają zawodne i czasami się psują, co w podróży poza granicami kraju może być szczególnie stresujące. Drugim poważnym zagrożeniem są kolizje czy wypadki. Niezależnie od powodu, ich skutkiem najczęściej jest uszkodzenie samochodu, które wyklucza go z dalszej podróży. Pamiętaj jednak, że pomoc drogowa Niemcy zawsze udzieli ci wsparcia u naszego zachodniego sąsiada.

Czym zajmuje się pomoc drogowa w Niemczech?

Niemcy to szczególnie popularna destynacja wśród Polaków. Nasi rodacy jeżdżą tam głównie do pracy, ale także na zakupy czy w celach wypoczynkowych. Decydując się na taki wyjazd własnym samochodem, warto mieć zapisany numer na holowanie Niemcy, by w razie potrzeby móc szybko zareagować i zgłosić się po pomoc.

Specjaliści z pomocy drogowej pomagają w różnych sytuacjach. Można się zgłosić do nich między innymi wtedy, gdy w trasie zabraknie nam paliwa lub uszkodzimy oponę. Proste prace mechaniczne – takie jak wymiana akumulatora czy awaryjne odpalanie pojazdów – również mogą zostać zrealizowane na trasie. Dotyczy to także sytuacji, w których na przykład zatankujemy niewłaściwe paliwo – może ono zostać wypompowane na miejscu.

W skład oferowanych usług wchodzi również laweta Niemcy. To oznacza, że w przypadku bardziej złożonych problemów – jak kolizja czy wypadek, które wykluczają samochód z ruchu – samochód może zostać przetransportowany do mechanika, który zajmie się naprawą pojazdu. Pomoc drogowa zapewnia jednocześnie transport nawet dla sześciu osób.

Pomoc jest dostępna całodobowo – wystarczy zadzwonić i opisać swój problem. Aktualny numer telefonu znajdziesz na stronie internetowej. Warto dysponować kontaktem do firmy, która oferuje wszechstronną i całodobową pomoc, aktualną we wszystkie dni tygodnia – również w święta.

Dlaczego warto wybrać polską pomoc drogową w Niemczech?

Jeśli masz problem z samochodem i zdarzył się on na terenie Niemiec, możesz skorzystać z usług polskich lub niemieckich firm. Wybór lokalnych firm może być problematyczny między innymi ze względu na barierę językową. Osoby, które nie czują się pewnie ze swoim językiem niemieckim, a jeżdżą do Niemiec lub tylko przez nie przejeżdżają, powinny zdecydować się na usługi polskiej pomocy drogowej.

W przypadku, gdy samochód będzie wymagał transportu do Polski, łatwiej będzie zorganizować takie przedsięwzięcie z pomocą polskiej firmy. Warto także wspomnieć o koszcie takiej usługi – może okazać się, że rodzima pomoc drogowa wykona usługę na równie wysokim poziomie co niemiecka, przy zachowaniu dużo niższej ceny. Jeśli cena jest priorytetem – warto rozeznać się w tym zakresie jeszcze przed wyjazdem.