Ponad 100 nagrobków zostało zniszczonych na cmentarzu komunalnym w Ełku. Na miejscu pracuje kilka grup dochodzeniowo – śledczych, technicy kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli nagrania z kliku kamer monitoringu, prowadzą także zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne. Wszystko po to, aby ustalić sprawcę bądź sprawców tego zdarzenia.  

Informację o zdarzeniu policjanci dostali około godziny 6.00. Kobiety, które przyszły na groby swoich bliskich zauważyły zniszczenia – groby miały poprzewracane krzyże, połamane płyty i tablice nagrobne. Zniszczeniu uległy także znicze i kwiaty z grobów. Wówczas powiadomiły Straż Miejską, która przekazała informację policjantom. Na miejsce natychmiast wysłano kilka grup dochodzeniowo-śledczych. Policjanci przeprowadzili oględziny ponad 100 zniszczonych nagrobków, technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze zabezpieczyli także nagrania z kilku kamer monitoringu. Na miejscu pracował także przewodnik z psem policyjnym.

Policjanci cały czas ustalają i przesłuchują świadków, zbierają i na bieżąco analizują każdą najdrobniejszą informację, która może przyczynić się do ustalenia sprawcy bądź sprawców, prowadzą także zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne.

Prezydent Miasta Ełk wyznaczył nagrodę pieniężną za informacje, które przyczynią się do ustalenia i zatrzymania sprawcy bądź sprawców tego zdarzenia.

KWP Olsztyn ak/in

Zostaw odpowiedź

13 Komentarzy "Zdewastowali cmentarz, zniszczyli groby"

avatar
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Marco Polo
Gość

Ja bym obstawiał okoliczne zakłady kamieniarskie. Nawet jak ich nie wykryją, to będą mieli z teraz trochę roboty.

ba
Gość

W dupie byłeś i gówno widziałeś. Zakłady kamieniarskie właśnie kończą sezon i nie na rękę im dodatkowa robota.

Anonimowo
Gość

Jak można kończyć sezon ?:D

ba
Gość

Takto że zakłady kamieniarskie znajdują się “na powietrzu” i do cięcia kamienia jako chłodziwa używają wody i to w dużej ilości. I przed mrozami muszą spuszczać całą wodę z instalacji żeby im rur nie porozsadzało. Zatem jak widzisz w zimę mają przestój.

ksiądz
Gość

Szataniści?

Anonimowo
Gość

komuniści

Anonim
Gość

wegetarianie

Jacko
Gość
Poczytaj o satanistach trochę. Po cholerę mili by niszczyć groby? Przykazania satanisty: 1. Nie wyrażaj swoich opinii lub rad, jeżeli nie jesteś o to proszony. 2. Nie zwierzaj się ze swoich problemów innym, chyba że jesteś pewien, że chcą o nich słuchać. 3. Kiedy jesteś w cudzym domu (na cudzym terenie) okaż mu szacunek lub, jeżeli nie potrafisz, nie chodź tam. 4. Jeżeli gość w twoim domu (na twoim terenie) dręczy cię, traktuj go okrutnie i bez miłosierdzia. 5. Nie czyń seksualnych awansów, dopóki nie dostaniesz wyraźnej propozycji współżycia. 6. Nie bierz tego co nie należy do ciebie, chyba że… Czytaj więcej »
Anonimowo
Gość

z chęcią bym za darmo pomogła i wydała tych gnoi gdybym wiedziała kto to…może jakiś koncert metalowy był?sprawdzić monitoring na pkp może to przyjezdni z jakiejś imprezy wracali i palma im odbiła?

METALOWIEC
Gość

nie rozumiem co ma do tego koncert metalowy
równie dobrze mógł być koncert disco-polowy i pijani uczestnicy postanowili rozwalić nagrobki
patologia nie leży w muzyce, jakiej się słucha tylko w nas
więc zamknij kurwa ryj

kieliszek
Gość

zgadzam się z panem Metalowcem

egzekutor
Gość

“patologia nie leży w muzyce, jakiej się słucha tylko w nas”
“więc zamknij kurwa ryj”

he he he

Jacko
Gość

Ciekawe co te babki robiły o 6:00 rano na cmentarzu?! To jeszcze jest ciemno o tej porze! Pewnie słuchały radia maryja!