Ponad 100 nagrobków zostało zniszczonych na cmentarzu komunalnym w Ełku. Na miejscu pracuje kilka grup dochodzeniowo – śledczych, technicy kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli nagrania z kliku kamer monitoringu, prowadzą także zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne. Wszystko po to, aby ustalić sprawcę bądź sprawców tego zdarzenia. 

Informację o zdarzeniu policjanci dostali około godziny 6.00. Kobiety, które przyszły na groby swoich bliskich zauważyły zniszczenia – groby miały poprzewracane krzyże, połamane płyty i tablice nagrobne. Zniszczeniu uległy także znicze i kwiaty z grobów. Wówczas powiadomiły Straż Miejską, która przekazała informację policjantom. Na miejsce natychmiast wysłano kilka grup dochodzeniowo-śledczych. Policjanci przeprowadzili oględziny ponad 100 zniszczonych nagrobków, technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze zabezpieczyli także nagrania z kilku kamer monitoringu. Na miejscu pracował także przewodnik z psem policyjnym.

Policjanci cały czas ustalają i przesłuchują świadków, zbierają i na bieżąco analizują każdą najdrobniejszą informację, która może przyczynić się do ustalenia sprawcy bądź sprawców, prowadzą także zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne.

Prezydent Miasta Ełk wyznaczył nagrodę pieniężną za informacje, które przyczynią się do ustalenia i zatrzymania sprawcy bądź sprawców tego zdarzenia.

KWP Olsztyn ak/in

13 KOMENTARZE

    • Takto że zakłady kamieniarskie znajdują się “na powietrzu” i do cięcia kamienia jako chłodziwa używają wody i to w dużej ilości. I przed mrozami muszą spuszczać całą wodę z instalacji żeby im rur nie porozsadzało. Zatem jak widzisz w zimę mają przestój.

  • Poczytaj o satanistach trochę. Po cholerę mili by niszczyć groby?
   Przykazania satanisty:
   1. Nie wyrażaj swoich opinii lub rad, jeżeli nie jesteś o to proszony.
   2. Nie zwierzaj się ze swoich problemów innym, chyba że jesteś pewien, że chcą o nich słuchać.
   3. Kiedy jesteś w cudzym domu (na cudzym terenie) okaż mu szacunek lub, jeżeli nie potrafisz, nie chodź tam.
   4. Jeżeli gość w twoim domu (na twoim terenie) dręczy cię, traktuj go okrutnie i bez miłosierdzia.
   5. Nie czyń seksualnych awansów, dopóki nie dostaniesz wyraźnej propozycji współżycia.
   6. Nie bierz tego co nie należy do ciebie, chyba że jest ta rzecz dla kogoś brzemieniem i osoba ta prosi, by być uwolniona.
   7. Potwierdź moc magii, jeśli udało ci się przy jej pomocy zaspokoić swoje pragnienia. Jeżeli zaprzeczysz mocy magii po jej wykorzystaniu, utracisz wszystko, co w ten sposób uzyskałeś.
   8. Nie narzekaj na coś, czemu nie musisz się poddawać.
   9. Nie krzywdź dzieci.
   10. Nie zabijaj zwierząt (nie-ludzi), chyba że zostaniesz zaatakowany lub będziesz potrzebował pożywienia.
   11. Kiedy jesteś w “otwartym” terenie nie zaczepiaj nikogo. Jeżeli ktoś cię zaczepia, poproś go by przestał. Jeżeli nie przestanie, zniszcz go.

   Grzechy:
   1. Głupota
   2. Pretensjonalizm
   3. Solipsyzm
   4. Konformistyczna stadność
   5. Ograniczenie
   6. Niepamięć historii Ducha
   7. Bezkompromisowa duma
   8. Brak wrażliwości estetycznej
   9. Megalomania

 1. z chęcią bym za darmo pomogła i wydała tych gnoi gdybym wiedziała kto to…może jakiś koncert metalowy był?sprawdzić monitoring na pkp może to przyjezdni z jakiejś imprezy wracali i palma im odbiła?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here