Zderzenie z łosiem i kia w rowie. Niebezpieczne sytuacje na drogach powiatu

1

Pomimo licznych apeli policjantów o ostrożną i uważną jazdę, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, wciąż zdarzają się kierujący, którzy lekceważą podstawowe zasady przepisów ruchu drogowego. Tylko wczoraj policjanci pracowali przy dwóch niebezpiecznych zdarzeniach drogowych oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na trasie Konopki Wielkie-Orzysz. Kierowca samochodu kia zdecydował się na wyprzedzenie pojazdu marki vw passat. W momencie kiedy kierowca kia był już na lewym pasie, to prawdopodobnie z braku uwagi i obserwacji drogi, kierowca vw passata także zdecydował się zjechać na lewy pas. Doprowadziło to do sytuacji, w której kierowca kia zaczął gwałtownie hamować, wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Do zderzenia z łosiem doszło także wczoraj na trasie Wydminy – Ernstowo. Uszkodzeniu uległo audi, kierowcy nic się nie stało. 

Wielu kierowców ignoruje przepisy i apele, wsiadają za kierownicę po alkoholu. I tak w poniedziałek (13.09) policjanci drogówki zatrzymali kierującego skodą do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że 28 – latek miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia policjanci z patrolu interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał również blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Egon

Passata i wszystko jasne