Zderzenie tira z walcem drogowym i 73 wykroczenia. Weekend na drogach powiatu

0

Policjanci ruchu drogowego z giżyckiej komendy, podczas minionego weekendu skontrolowali 87 kierujących, ujawnili 73 wykroczenia oraz sprawdzili stan trzeźwości u 81 kierujących.

Spośród wykroczeń, które w miniony weekend popełnili kierowcy na drogach powiatu giżyckiego, aż 60 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 2 kierowców zdecydowało się wsiąść za kółko w stanie nietrzeźwości, a 4 kolejnych kierowców spowodowało zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Do zderzenia tira z walcem drogowym doszło w piątek (24.09) na drodze krajowej nr 63, na trasie Giżycko-Orzysz, gdzie trwały roboty drogowe.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący tirem wykonując manewr omijania walca drogowego nie zachował bezpiecznej odległości i doprowadził do zderzenia pojazdów. Kierowcy byli trzeźwi, sprawca otrzymał mandat karny w wysokości 300 złotych – przekazują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

Miejsce zdarzenia drogowego. Uszkodzony walec drogowy/ fot. KPP Giżycko

W sobotę (25.09.) w miejscowości Upałty (gmina Giżycko) kierujący motorowerem, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni gdzie uderzył w prawidłowo jadącego opla. Kierujący jednośladem przyznał, że wcześniej pił alkohol, została od niego pobrana krew do badań. W wyniku uderzenia w auto kierowca jednośladu doznał złamań i pozostał na obserwacji w szpitalu.

Drugiego z nietrzeźwych kierowców zatrzymał mieszkaniec gminy Wydminy. 

Jak relacjonował, zauważył parkujący samochód, który w pewnym momencie uderzył w znak drogowy. Kiedy kierowca wyszedł z auta, świadek podszedł do niego spytać co się stało. W tym momencie zauważył, że kierowca trzyma w ręku butelkę z wódką, było wyraźnie widać, że jest pijany, zataczał się i było od niego czuć alkohol – informują policjanci z KPP Giżycko

Świadek uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy, wyjął ze stacyjki kluczyki i powiadomił o całym zdarzeniu policję. Badanie stanu trzeźwości pijanego kierowcy wykazało, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca już stracił prawo jazdy.

Prawo jazdy stracił również kierowca fiata, który rażąco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Przez Konopki Wielkie (gmina Miłki) jechał z prędkością 102 km/h. Kierowca nie kwestionował swojego zachowania, za popełnione wykroczenie otrzymał również mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 pkt karnych

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze