Pociąg osobowy relacji Gdynia – Białystok zderzył się z ciężarówką. Zdarzenie miało miejsce dzisiaj na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wężówka gm. Wydminy. Pociągiem podróżowało około 80 pasażerów. Kierowca ciężarówki trafił do szpitala w Giżycku.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 17 maja kilka minut po godzinie 13:00 w miejscowości Wężówka gm. Wydminy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca samochodu ciężarowego m-ki mercedes nie zatrzymał się przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym i doprowadził do zderzenia z pociągiem osobowym.

Lokomotywa uderzyła w prawy tył ciężarówki, obróciła ją i zepchnęła poza tory.

W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał z pasażerów. Natomiast kierowca ciężarówki trafił do szpitala w Giżycku z obrażeniami kręgosłupa.

Obecnie na miejscu trwają czynności. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Aktualizacja:

W wyniku zdarzenia kierowca ciężarówki odniósł obrażenia lewej ręki. Kierownik pociągu, maszynista i kierowca ciężarówki trzeźwi. Pasażerowie pociągu przesiedli się do autokarów. Czynności na miejscu zdarzenia mogą potrwać do godziny 17:00.

KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Aha

Bezmyślność ludzką nie zna granic

Radzio

Czas pracy goni kierowców…

Alojzy

Sam się kiedyś tam pod pociąg nie wpierdo****. Sytuacja była taka, że chciałem szybko przeskoczyć przejazd i nie stopować przed znakiem stop. W ostatnim momencie przed maską przeleciał mi intercity. Od tamtej pory staje przed każdym przejazdem i 3 razy upewniam się, że nic nie jedzie

miejscowy

na sto procent kierowca ciężarówki nie zatrzymał się na stopie