Zderzenie dwóch motorówek na jeziorze Tałty. Jedna z łodzi zatonęła

3

Policyjni wodniacy pracowali na miejscu zderzenia dwóch łodzi motorowych, do którego doszło na jeziorze Tałty. Jedna z łodzi zatonęła. 

W środę (6 lipca) około godziny 13:30 policyjni wodniacy z Mikołajek zostali skierowani na miejsce zdarzenia z udziałem dwóch motorówek. Do zderzenia łodzi doszło na przepływie z j. Ryńskiego na j. Tałty.

– Z ustaleń policjantów wynika, że sternik jednej z łodzi motorowych nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w prawo, przecinając szlak drugiej z łodzi motorowych, co doprowadziło do zderzenia tych jednostek. Łódź sprawcy uległa znacznemu uszkodzeniu w wyniku czego zatonęła – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko.

Sternik i pasażerka zostali podjęci przez obecnych na miejscu świadków i zostali przetransportowaniu na brzeg. 

Druga z łodzi została uszkodzona. Jedna z jej pasażerek doznała zranienia kończyny dolnej. Kobieta została przetransportowana do szpitala w Mrągowie i opatrzona. Pokrzywdzony sternik został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, był trzeźwy. Po ustaleniu danych sprawcy policjanci również sprawdzili jego stan trzeźwości. Sternik był trzeźwy, jednak nie przyznał się do winy. Sprawa kolizji dwóch motorówek będzie miała finał w sądzie – dodają giżyccy mundurowi. 

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku na wodzie i nad wodą. Nie lekceważmy obowiązujących przepisów i zasad jakie powinniśmy stosować podczas odpoczynku. 

(źródło: KPP Giżycko/ich/rj)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jaś
Jaś
9 lipca 2022 11:26

Motorówka sama nie pływa a jak ktoś chce się podszkolić to to robi i nie ma problemu

lokalny
lokalny
7 lipca 2022 14:57

Oto skutki „motorówek bez patentu” i jednodniowych kursów, dobrze że nikomu nie stało się nic poważnego

Forest
Forest
odpowiedział na komentarz  lokalny
7 lipca 2022 16:51

Dokładnie. Każdemu łódkę wypożyczają