Giżyccy policjanci drogówki pracowali na miejscu kolizji drogowej, gdzie doszło do zderzenia trzech pojazdów. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Kąp. Autobus szkolny przewoził ośmioro dzieci, na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 

Do zdarzenia doszło dzisiaj (07.09.2017 r.) około godziny 7:30 na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Kąp, gmina Giżycko. Na miejscu okoliczności zdarzenia ustalili policjanci z giżyckiej drogówki. Okazało się, że mieszkaniec Giżycka kierujący samochodem osobowym marki toyota zatrzymał się na drodze za stojącym autobusem szkolnym, który zabierał dzieci do szkoły. Nie upewniając się, że jest omijany przez samochód ciężarowy marki DAF wykonał również manewr omijania autobusu. W tym momencie doszło do zderzenia ciężarówki z osobówką, w wyniku siły uderzenia osobówka uderzyła w autobus.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca autobusu przewoził w tym czasie ośmioro dzieci do szkoły. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Kierowca toyoty za niezachowanie ostrożności w wyniku czego spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 450 złotych oraz 6 pkt. karnymi.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze