Do końca czerwca 2018 r. w Pięknej Górze ma powstać nowy most. Wiadomość z pewnością cieszy żeglarzy, ale co oznacza dla kierowców?

Ponad 70-letnia, zniszczona przeprawa w Pięknej Górze często bywała przyczyną utrudnień w ruchu. Od lat obowiązuje ograniczenie tonażu do 15 ton, a żeglarze boją się przepływać pod sypiącą się ze starości, konstrukcją. W miejsce starego i wysłużonego mostu ma powstać nowy, wyposażony w ścieżkę rowerową, komfortowy obiekt. Nowy most ma być nie tylko szerszy, ale przede wszystkim bezpieczniejszy.

Od kilku dni w Pięknej Górze trwa wycinka drzew. To pierwszy etap przygotowań do inwestycji, rozbiórki istniejącego i budowy nowego mostu. Wycinka potrwa do 28 marca 2017r., do tego czasu powinny zostać usunięte wszystkie drzewa, które stanowią przeszkodę w budowie. Prace budowlane rozpoczną się zaraz po rozstrzygnięciu przetargu, który został ogłoszony na początku lutego. Oferty można składać do 07.03.2017r. Przetarg  ogłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, zakłada wykonanie nowej przeprawy do końca czerwca 2018r.

Kierowców z pewnością nie ominą utrudnienia, jednak most tymczasowy, który zostanie utworzony obok istniejącej przeprawy, ma umożliwić mieszkańcom dojazd do Giżycka.

Obiekt, który został zaprojektowany jako most jednoprzęsłowy, będzie miał prawie dwukrotnie szersze przęsło od obecnej przeprawy. Nowy most będzie posiadał najwyższą klasę A, co oznacza, że ograniczona dziś nośność zostanie podniesiona do 50 ton. Inwestycja zakłada również wybudowanie ciągu pieszo- rowerowego o szerokości 3,5 m

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
zbych

Trasa Giżycko-Kętrzyn dzięki obecności wojsk NATO coś drgnie w temacie a nie smoła i grys,grys i smoła.