Na strzelnicy „Myśliwskiej” w Giżycku odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku. Do zmagań przystąpiły drużyny złożone z przedstawicieli samorządu, przedstawicieli służb mundurowych i przedstawicieli instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Turniej był nie tylko okazją do spotkania w koleżeńskiej i sportowej atmosferze, ale także sposobnością do zapoznania się z bronią oraz zaprezentowania swoich umiejętności.

Zawody strzeleckie odbyły się w miniony piątek (20.07.2018 r.) na strzelnicy „Myśliwskiej” w Giżycku. Do udziału w turnieju zostały zaproszone lokalne samorządy z powiatu giżyckiego, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz przedstawiciele instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Zawody rozegrane zostały w trzech konkurencjach indywidualnych:
I. broń krótka: 5,6 mm pistolet  MCM Margolin, 9 mm pistolet P-99 „Walther”
II. broń długa 7,62 mm kbk AKMs
III. konkurencji drużynowej łącząc wyniki z broni krótkiej i długiej

W konkurencji  pistolet  MCM Margolin:

III miejsce z wynikiem 37 pkt. (na 50 możliwych) zajął Wojciech Karol Iwaszkiewicz
II  miejsce w tej samej konkurencji z ilością 40 pkt. zdobył Marek Gil
I miejsce z ilością 44 pkt. zdobył Szymon Bełbot.

W konkurencji drużynowej usytuowali się:

III miejsce 187 pkt. zajęła drużyna: LOK Ryn w składzie: Zdzisław Górski, Krzysztof Modzelewski, Robert Sobiecki
II miejsce 211 pkt. zajęła drużyna: KS „Gwardia” w składzie: Marcin Godlewski, Krzysztof Buczyński, Szymon Bełbot
I miejsce w XIV Zawodach o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku z ilością 219 pkt. zdobyła drużyna: „Emeryci” w składzie: Edward Leszczyński, Wojciech Sowa, Waldemar Krukowski.

Nad właściwym przebiegiem imprezy czuwali instruktorzy strzelectwa z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Najlepsi otrzymali Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku, medale i dyplomy, a dla wszystkich uczestników na zakończenie czekała grochówka.