Zawiszacy strzegą granicy z Białorusią

0

Żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wspierają działania Straży Granicznej w ochronie granicy polsko – białoruskiej od samego początku kryzysu migracyjnego.

Zawiszacy wspierając funkcjonariuszy Straży Granicznej, pełnią odpowiedzialną służbę strzegąc nienaruszalności i szczelności pasa granicznego Polski i Unii Europejskiej.

Nieprzerwanie, w dzień i w nocy prowadzą działania obserwacyjno – ochronne w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom nadgranicznych miejscowości i niedopuszczenia do nielegalnego przekroczenia granicy.

Żołnierze, mimo zmiennych warunków atmosferycznych oraz trudnych warunków terenowych codziennie realizują patrole piesze i mobilne. Aby przeciwdziałać próbom nielegalnego przekroczenia granicy przez migrantów, nieustannie prowadzona jest rozbudowa zintegrowanej zapory inżynieryjnej.

W celu wsparcia żołnierzy realizujących zdania na granicy w 15.GBZ powstało Centrum Pomocy Rodzinie, które w ramach swojej działalności proponuje pomoc prawną, psychologiczną i duszpasterską (Całodobowa infolinia wsparcia – tel. 261 335 320, 261 335 321 oraz 723 251 059).

(źródło: 15.GBZ, Tekst: kpt. Anna Bielak-Pestka, Foto: sierż. Bartosz Grądkowski, st. szer. Adrian Staszewski) 

fot. 15.GBZ
fot. 15.GBZ
Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze