Kryminalni z zespołu operacyjno – rozpoznawczego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, ustalili, że mężczyzna pochodzenia polskiego, który od wielu lat mieszka w Niemczech, a obecnie przebywa w Giżycku może posiadać broń palną bez wymaganego zezwolenia.

W miniony czwartek (27 października 2016 r.) kryminalni na jednej z ulic w Giżycku zatrzymali samochód, którym mógł poruszać się mężczyzna podejrzany o posiadanie broni bez zezwolenia. Podczas przeszukania auta, funkcjonariusze znaleźli broń gazową kaliber 9 mm oraz zabezpieczyli 12 sztuk ostrej amunicji. Zabezpieczone przedmioty trafiły do depozytu, a zatrzymany mężczyzna do policyjnego aresztu.

Zatrzymany to 26-letni Mateusz N. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się, że broń i amunicja należą do niego. Mieszkaniec sąsiedniego kraju, usłyszał już zarzuty posiadania broni bez wymaganego zezwolenia.

W piątek (28 października 2016 r.) 26 – latek został doprowadzony do prokuratury w Giżycku, gdzie prokurator po przesłuchaniu mężczyzny i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego poręczenia majątkowego w kwocie 2000 złotych.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Ich/Kw/KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Poseł Niezżeszony

Pojebane panstwo. Zamykają za gazówki z ktorych nie da się nic wystrzelić. Tylko slepaki.