Zatrzymano samochody o wartości ponad 200 000zł

0

W miniony weekend funkcjonariusze Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzy samochody o wartości 203 000 zł.

24 kwietnia, w drogowym przejściu granicznym w Gronowie, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze w czasie kontroli granicznej, stwierdzili, iż samochód osobowy marki BMW istnieje w bazach danych jako utracony. W związku z powyższym obywatelowi Rosji przerwano podróż i przekazano według właściwości Policji w Braniewie. Szacunkowa wartość zatrzymanego pojazdu to 83 000 zł.

bmw_g1

26 kwietnia na kierunku wyjazdowym z RP, funkcjonariusze z Bezled, dokonali kontroli legalności pochodzenia pojazdu osobowego marki Volkswagen serii T5. Okazało się, że istnieje wiele nieprawidłowości w oznaczeniach identyfikacyjnych pojazdu i dlatego obywatel Rosji wytłumaczy sprawę dotyczącą wątpliwej autentyczności oznaczeń identyfikacyjnych i pochodzenia auta Policji w Bartoszycach. Szacunkowa wartość samochodu to 35 000 zł.

VW_11

Ponadto w Grzechotkach mundurowi, w trakcie kontroli legalności pojazdu zatrzymali auto, o wartości ok 85 000 zł. W tym przypadku, kierowcą samochodu osobowego marki INFINITI był obywatel Armenii, który stawił się do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski. Istniało podejrzenie co do autentyczności oznaczeń identyfikacyjnych auta, m. in. ingerencja w pole VIN. Po wykonaniu czynności w niezbędnym zakresie przez funkcjonariuszy Z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach, kierowcę i pojazd przekazano Policji w Braniewie.

Infiniti

Warmińsko Mazurska Straż Graniczna

Foto: WM Straż Graniczna

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze