Zatrzymani za jazdę po pijanemu. Okazało się, że ukradli paliwo

0

W środę, 15 września dwaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy dotyczącej prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Informowaliśmy o tym w artykule – Byli pijani i wjechali do rowu. Tłumaczyli, że auto odpalili “na kabel”.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że oprócz jazdy na „podwójnym gazie” mężczyźni dopuścili się kradzieży z włamaniem do jednego z zakładów na terenie gm. Miłki, skąd ukradli paliwo o wartości 340 złotych. Jeden z mężczyzn będzie odpowiadał w recydywie.

42 i 52 -latek spędzili noc w policyjnej celi do wyjaśnienia sprawy. W toku prowadzonych czynności na jaw wyszło, że oprócz jazdy po pijanemu, mężczyźni dzień wcześniej, 15 września dokonali kradzieży z włamaniem do jednego z zakładów na terenie gminy Miłki, gdzie z ciągnika rolniczego ukradli paliwo o wartości 340 złotych – przekazują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

W efekcie 42-latek usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz zarzuty kradzieży z włamaniem. Natomiast jego 52-letni towarzysz odpowie za to, że wspólnie z kumplem kradł paliwo.

Obaj przyznali się do popełnionych przestępstw, 42-latek już wcześniej dopuszczał się podobnych przestępstw, dlatego będzie odpowiadał w recydywie. Teraz swoje zachowanie wytłumaczą przed sądem.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze