W ciągu minionego tygodnia funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 5 osób poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości oraz przerwali podróż 3 osobom w związku z posiadaniem fałszywego dokumentu.

Pomimo, że świąteczny, długi weekend minął spokojnie, nie obyło się bez pojedynczych incydentów. Na drogowych przejściach granicznych Warmii i Mazur zatrzymano 5 obywateli FR poszukiwanych przez Sądy Rejonowe w Braniewie, Bartoszycach i Olecku. We wszystkich sprawach chodziło o nieopłaconą karę grzywny.

Natomiast na drogowym przejściu granicznym w Bezledach przerwano podróż 3 osobom. W pierwszym przypadku 25-letni Rosjanin wjeżdżając do Polski okazał do kontroli obowiązkowe OC swojego Citroena.Na blankiecie kontroler zauważył jednak pewne różnice budzące wątpliwości co do autentyczności dokumentu. Ponadto skontaktował się z ubezpieczycielem, który oznajmił, iż polisa została wydana na zupełnie inny pojazd. Kilka godzin później w podobnej sytuacji znalazł się także 30-letni obywatel Rosji, podróżujący samochodem osobowym marki Hyundai. I w tym przypadku przedstawiona przez niego polisa OC została przerobiona. Mężczyzn wraz ze sporządzoną dokumentacją przekazano zgodnie z właściwością rzeczową bartoszyckiej Policji.

Ostatnią osoba, której uniemożliwiono dalszą, podróż był 31-letni obywatel FR. Mężczyzna okazał do kontroli granicznej paszport i wizę. Dokumentem uzupełniającym, potwierdzającym cel wjazdu, było zaproszenia do współpracy od polskiej firmy. Po wnikliwej weryfikacji przedstawionego dokumentu okazało się, że właścicielka firmy, która rzekomo zaprosiła Rosjanina, zaprzeczyła wystawieniu takiego zaproszenia. Poza tym zakończyła działalność gospodarczą w 2013 roku i od tamtej pory nie wydawała żadnych zaproszeń cudzoziemcom. W związku z powyższym  mężczyznę zatrzymano, a w toku dalszych czynności administracyjnych unieważniono wizę i odmówiono wjazdu do Polski.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze