Wczoraj na jednej z ulic Węgorzewa policjanci prewencji zatrzymali do kontroli audi. Po otworzeniu drzwi. Kierowca wypadł z samochodu. Z 22-latkiem był utrudniony kontakt, nie był on w stanie utrzymać równowagi. Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało, że był trzeźwy. Następnie mundurowi poddali go badaniu narkotestem. Wynik tego badania był pozytywny. Policjanci zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Po otrzymaniu pozytywnych wyników badań laboratoryjnych mężczyzna usłyszy zarzut kierowaniem pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających.

Tego samego dnia, w godzinach rannych policjanci ruch drogowego zatrzymali do kontroli nissana. Siedzący za kierownicą mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.  W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od niego alkohol. Po zbadaniu alkotestem przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. 49-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Budry był bardzo zaskoczony wynikiem, bo jak twierdzi wypił z kolegą 0,7 litra wódki. Również w tym przypadku kierujący stracił prawo jazdy.

Także wczoraj na terenie Węgorzewa policji ruchu drogowego około godziny 9:40 zatrzymali do kontroli opla. Za kierownicą siedział 36-letni mieszkaniec gminy Budry. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Mundurowym oświadczył, że zapomniał zabrać ich z domu. Po sprawdzeniu go w policyjnych systemach, okazało się, że kierowca ma wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania, właśnie za alkoholu.  Wedle obowiązujących przepisów 36-latek popełnił przestępstwo, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

KWP Olsztyn/af

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze