Zatrzymali i zabrali kluczyki pijanemu kierowcy forda

0

49-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego odpowie przed sądem za kierowanie samochodem osobowym pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany dzięki działaniom podjętym przez świadków zdarzenia, którzy uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (23 października) około godziny 15:00 w miejscowości Sucholaski (gmina Wydminy).

Z relacji świadków wynika, że kierowca forda jechał środkiem jezdni, zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni. Jego zachowanie wskazywało na to, że może być pijany. Świadkowie postanowili wyprzedzić kierującego fordem. Kiedy pojazdy się zrównały, świadkowie zauważyli za kierownicą siedzącego mężczyznę, jego postawa utwierdziła ich w tym, że wsiadł za kierownice po alkoholu. Świadkowie zatrzymali auto i odebrali kierowcy kluczyki. Natychmiast powiadomili policję – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Patrol ruchu drogowego, który przyjechał na miejsce zdarzenia, potwierdził, że kierowca jest pijany. Wstępne badanie urządzeniem alco-blow wskazało wynik- dioda czerwona. Po sprawdzeniu danych okazało się, że to 49-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego, który w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Przeprowadzone kolejne badanie wykazało, że kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze