Zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listem gończym

0

Giżyccy policjanci podczas realizacji zadań służbowych zatrzymali dwóch mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. 51 i 33-latek poszukiwani byli listem gończym i nakazami zatrzymania w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem, których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania np. w związku z popełnieniem wykroczenia.

Tylko w ciągu ostatniego weekendu policjanci zatrzymali 2 takie osoby.

51-latek, mieszkaniec Warszawy poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Giżycku oraz Prokuraturę Rejonową Warszawa-Praga. Mężczyzna został zatrzymany w miniony piątek (17.04.2020 r.) na terenie Giżycka. Teraz najbliższe 6 miesięcy spędzi w areszcie śledczym.

Drugi z mężczyzn, 33-letni mieszkaniec Giżycka, poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Giżycku, został zatrzymany wczoraj (19.04.2010 r) w Giżycku. 33-latek najbliższe 60 dni spędzi również w areszcie śledczym.

Źródło: KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze