Zatrzymali 3 cudzoziemców nielegalnie przebywających w Giżycku

1

Funkcjonariusze Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas prowadzonej kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP ujawnili obywateli Mołdawii nielegalnie przebywających na terytorium Polski.

W poniedziałek 22 lutego, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie przeprowadzili kontrolę legalności pobytu 4 ob. Mołdawii na terytorium RP, którzy przebywali na terenie budowy w miejscowości Giżycko. Trzech z nich przekraczając dopuszczalny termin pobytu na terytorium Polski straciło prawo dalszego legalnego pobytu na terytorium naszego kraju.  W związku z naruszeniem przepisów ustawy o cudzoziemcach, każdy z nich otrzymał decyzję administracyjną zobowiązującą do dobrowolnego opuszczenia terytorium Polski, skutkującą rocznym zakazem ponownego wjazdu.

Ponadto funkcjonariusze SG w związku z uzasadnionym podejrzeniem naruszenia przepisów „Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy” polegających na nielegalnym powierzeniu pracy cudzoziemcom, wszczęli kontrolę legalności zatrudnienia w firmie budowlanej. Trwają czynności wyjaśniające.

Od początku 2016 r. funkcjonariusze Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wszczęli 8 kontroli legalności zatrudnienia oraz wydali 48 decyzji o zobowiązaniu cudzoziemców  do powrotu z powodu nielegalnego pobytu na terytorium Polski. Powyższe decyzje dotyczyły w szczególności obywateli Federacji Rosyjskiej, ale objęto nimi także ob. Ukrainy, Kazachstanu oraz jednego ob. Tunezji.

Źródło: WM Oddział SG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkanieccc

I sie zaczyna i u nas, ani się obejrzymy a zaleja nas daje imigrantow