Zatrudniali niezgodnie z prawem

0

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku ujawnili nieprawidłowości w zatrudnieniu 91 cudzoziemców. To bilans kontroli legalności zatrudnienia prowadzonych na Warmii i Mazurach.

Funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzili 954 obcokrajowców. W większości byli to obywatele Ukrainy i Białorusi, ale też Bangladeszu, Gruzji, Indii, Indonezji, Nepalu, czy Uzbekistanu. Kontrolą objęto firmy z branży: gastronomicznej, budowlanej, usługowej, przetwórczej i produkcyjnej, działające na terenie powiatu olsztyńskiego, kętrzyńskiego, ełckiego, ostródzkiego, działdowskiego, iławskiego oraz szczycieńskiego.

Stwierdzone naruszenia przepisów dotyczyły m.in., pracy bez zezwolenia lub na innych warunkach niż wskazane w zezwoleniu. Oprócz tego z cudzoziemcami nie zawarto odpowiednich umów.

Tak jak zrobił to w powiecie ełckim przedsiębiorca z branży produkcyjnej. W jego firmie funkcjonariusze z PSG w Gołdapi skontrolowali zatrudnienie 165 cudzoziemców. Okazało się, że 15 osób pracowało niezgodnie z przepisami. 9 obywateli Mołdawii, 4 Ukrainy i 2 Gruzji zatrudniał bez zezwolenia na pracę, stosownych umów, czy na innych warunkach niż określone w zezwoleniu.

Od stycznia do końca maja br. sądy wymierzyły kontrolowanym wcześniej przedsiębiorcom grzywny na łączną kwotę blisko 92 tys. zł.

WMOSG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze