Zarzuty dla młodych włamywaczy. Ukradli towar na ponad 40 tys. zł

0

Szeregu włamań do kiosków dopuścili się młodzi mieszkańcy powiatu giżyckiego. Na ich trop wpadli kryminalni z Giżycka po kolejnym włamaniu. Włamywacze na potęgę kradli tytoń, papierosy, zapalniczki. Pokrzywdzeni straty wycenili na łączną kwotę ponad 40 tys. złotych. 

Do pierwszego kiosku włamali się w nocy z 27 na 28 listopada ub.r. na terenie Wydmin. Stamtąd dwaj bracia w wieku 20 i 25 lat zabrali papierosy i tytoń na kwotę ponad 300 złotych. Z uwagi na to, że nie obłowili się łupem, a pieniędzy potrzebowali postanowili dokonać kolejnych włamań. Ruszyli więc w Polskę.

Po włamaniu w Wydminach pojechali następnie do Kętrzyna i Łomży, gdzie skradli towar na kwotę blisko 30 tys. złotych. A, że im dobrze szło, to 12 stycznia br. znowu wrócili na teren Kętrzyna i tam dokonali kolejnego włamania. Tym razem do pomocy i do podziału zabrali ze sobą znajomych, dwie koleżanki i kolegę w wieku od 17 do 24 lat. Jedni stali na czatach, a drudzy kradli. Skradzione rzeczy opiewały na kwotę 10 tys. złotych.

Kres ich działaniom położyli policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego. Na podstawie ustaleń, już kolejnego dnia (13 stycznia br.) kryminalni zatrzymali pięć osób podejrzanych o te przestępstwa. W aucie, którym podejrzani się poruszali były przedmioty pochodzące z przestępstwa.

Sprawa kradzieży z włamaniem do kiosków ma charakter rozwojowy. Na obecną chwilę cała piątka młodych mieszkańców powiatu giżyckiego usłyszała już zarzuty kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania przyznali się do popełnionych czynów. Tłumaczyli, że chcieli zarobić, a część towaru sprzedali. Wobec dwóch braci prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zobowiązał ich do stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku dwa razy w tygodniu. Część skradzionego towaru policjanci odzyskali.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze