Zarzuty dla czterech mężczyzn w związku z kradzieżami

1

Czterech mężczyzn z powiatu giżyckiego usłyszało zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Ich łupem padły pieniądze oraz telefon komórkowy. 

Śledczy z wydziału kryminalnego giżyckiej komendy zakończyli sprawy dotyczące przestępstw przeciwko mieniu toczące się wobec 4 mieszkańców powiatu giżyckiego – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

Pierwsza sprawa dotyczyła kradzieży pieniędzy w jednej z cukierni na terenie Giżycka. W dniu 24 czerwca br. o włamaniu powiadomił właściciel, z kasetki znikło 15 tys. złotych. Zostało przyjęte zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Funkcjonariusze wpadli na trop sprawców, zebrany materiał wskazywał jasno, że sprawcami tego czynu są dwaj bracia w wieku 30 i 26 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych pieniędzy. 30 i 26-latek są pod dozorem policji, mają stawiać się w jednostce policji 3 razy w tygodniu do czasu zakończenia postępowania.

Kolejnej kradzieży z włamaniem dopuścił się 30-letni mieszkaniec Giżycka, który wywarzając ramę okienną dostał się do kapitanatu, gdzie z sejfu skradł 15 tys. złotych oraz banknoty waluty obcej. Policjanci również nie odpuścili, ustalili podejrzanego w tej sprawie i zatrzymali go do wyjaśnienia. Zebrany materiał w sprawie pozwolił na przedstawienie 30-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy w kwocie jednego tys. złotych oraz 100 euro i 200 funtów. Jak tłumaczył sprawca, resztę pieniędzy przeznaczył na długi.

Także odpowiedzialności nie uniknie 35-latek, który z mieszkania swojego znajomego zabrał telefon komórkowy o wartości 700 złotych. O całej sytuacji policjantów zawiadomił pokrzywdzony, sprawa miała miejsce 4 lipca br. W toku prowadzonych czynności policjanci znaleźli telefon w jednym z lombardów. 35-latek w czasie przesłuchania nie kwestionował swojego zachowania i tego, że dopuścił się kradzieży.

Teraz wszyscy mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
tutejszy

Wykastrować żeby się patologia nie rozmnażała. I pogonić do pracy jak bedą w pierdlu, niech zarobią na swoje utrzymanie, albo o chlebie i wodzie cały wyrok.