Zarząd Dróg Powiatowych apeluje o niezanieczyszczanie dróg

0

Widok błota na jezdni nie należy do rzadkości. Szczególnie przy wyjazdach z budów, czy pól uprawnych. Ciężarówki czy ciągniki rolnicze potrafią na oponach przenieść duże ilości różnych substancji. Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku wystosował w tej sprawie apel.

Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku apeluje do kierowców, szczególnie pojazdów ciężarowych prowadzących prace na placach budowy, maszyn i pojazdów rolniczych wyjeżdżając z pól uprawnych, dróg gruntowych o to, aby zwracali uwagę na stan swoich pojazdów– czytamy w opublikowanym komunikacie 

Jak zaznaczają urzędnicy – Złogi błota i innych substancji pozostawione na drodze są bardzo niebezpieczne dla użytkowników dróg i mogą w bardzo dużym stopniu przyczynić się do powstawania zdarzeń drogowych. Jeśli już do zanieczyszczenia drogi doszło, należy dochować należytej staranności i niezwłocznie przystąpić do jej oczyszczenia, zachowując przy tym bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.

Warto także dodać, że za zanieczyszczanie dróg publicznych grozi grzywna w wysokości do 1500 zł. 

Zgodnie z art.91 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeksu Wykroczeń ,,Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.”  

(PTS)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze