Zapraszamy na kolejne warsztaty WenDo

0
Reklama

W dniach 5-6 października po raz pierwszy w Giżycku odbyły się warsztaty WenDo. Inicjatorką organizacji takich warsztatów była Ewa Ostrowska – Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.

WenDo jest powstałą ponad 30 lat temu w Kanadzie  i uznaną na świecie metodą przeciwdziałania przemocy wobec kobiet .Ta forma działania przeznaczona jest dla kobiet, które chcą  nauczyć się obrony zarówno przed atakiem fizycznym, jak i psychicznym, ale przede wszystkim tego, jak do niego nie dopuścić.

Warsztat WenDo trwa 12 godzin i obejmuje miedzy innymi naukę podstawowych technik samoobrony, elementy samoobrony psychicznej, pracę z postawą ciała, pracę z oddechem i głosem, asertywność. Umożliwia kobietom odnalezienie drogi do własnej siły, co często pozwala kobietom odnaleźć radość i moc. Warsztaty kierowane są do wszystkich kobiet, które odnalazły w sobie gotowość do zdobycia nowych umiejętności, chcą zmiany swojego życia lub też potrzebują odnaleźć siłę lub motywację do dalszego rozwoju.

Warsztaty poprowadziła  w Giżycku Izabela Zambrowska – pedagożka, socjoterapeutaka, coach w trakcie certyfikacji międzynarodowej ACC akredytacji ICF, trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych, trenerka Programu PRIDE, I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, trenerka metody WenDo  w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć. Pracowała ona w parze trenerskiej z Barbarą Elżbietą Wyłudek.

W otwarciu warsztatów uczestniczyli przedstawiciele samorządu – Wojciech Karol Iwaszkiewicz – Burmistrz Miasta, Cezary Piórkowski – Z-ca Burmistrza Giżycka, Małgorzata Czopińska – Radna Rady Miejskiej oraz Ewa Ostrowska – Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.

Ponieważ warsztaty powinny się odbywać w małych grupach, przyjęto zgłoszenia dwunastu kobiet, ostatecznie jednak na zajęciach pojawiło się sześć pań. Przy wcześniejszych zapisach jednakże zainteresowanie było bardzo duże, dlatego też planowana jest kolejna edycja WenDo. Tym razem skrócona do jednego dnia. Termin warsztatów został wybrany nieprzypadkowo, gdyż odbędą się one przy okazji Międzynarodowej Kampanii „Biała Wstążka” odbywającej się w ramach 16 dni przeciw przemocy wobec kobiet. Kampania, począwszy od 1991 roku, odbywa się w dniach od 25 listopada do 10 grudnia.

Na warsztaty więc zapraszamy 30 listopada w godz. 9.00 – 15.00. Zajęcia są dla mieszkanek Giżycka są bezpłatne, finansowane ze środków Centrum  Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenia mailowe ewa.ostrowska@gizycko.pl. Prosimy tylko o przemyślane zapisy, a w przypadku rezygnacji o poinformowanie z wyprzedzeniem organizatora.

Ewa Ostrowska-Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze