fot. Wody Polskie

Wody Polskie podpisały umowę na przebudowę zaplecza technicznego w Giżycku. 

Basen portowy wraz z infrastrukturą PGW Wody Polskie w Giżycku stanowi zaplecze techniczne do utrzymania szlaków żeglugowych oraz budowli hydrotechnicznych w Systemie Wielkich Jezior Mazurskich.

Prace będą polegały na remoncie wyciągu podłużnego dla statków w tym remoncie budynku maszynowni i sterówki. Stare umocnienia nabrzeża basenu portowego oraz kanału podejściowego wraz z główkami na cyplach wejściowych zostaną rozebrane i zastąpione nowymi. Przebudowane zostanie także nabrzeże od strony jeziora Niegocin.

Do uzyskania wymaganych przepisami głębokości pogłębiony zostanie basen portowy wraz z wylotem do jeziora i kanałem podejściowym. Inwestycja obejmie również przebudowę hangaru łodzi służbowych, a także remont magazynu.

Po zakończeniu prac budowlanych zostanie wykonane nowe ogrodzenie i oświetlenie. W wyniku prac wykończeniowych teren wokół remontowanej infrastruktury zostanie zagospodarowany. Zaplanowany jest odsiew traw i nasadzenia roślinności zielonej. Zainstalowanie zostanie nowe oznakowanie i maszt nawigacyjny oraz dwa stanowiska ratownicze.

fot. Wody Polskie

Koszt inwestycji wyniesie blisko 27 mln złotych, a zakończenie zaplanowano na koniec listopada br.

Celem przedsięwzięcia jest poprawa stanu technicznego oraz bezpiecznego korzystania ze stanowisk do cumowania przy nabrzeżach basenu, jak również innych urządzeń portu technicznego PGW Wody Polskie w Giżycku.

Obecny stan techniczny wskazywał na pilną potrzebę wykonania prac remontowych zarówno ubezpieczeń brzegowych basenu portowego, jak i umocnienia brzegowego od strony jeziora Niegocin, który jest bezpośrednio narażony na wzmożone oddziaływanie poprzez falowanie. Remont wyciągu dla statków umożliwi jego bezpieczne i komfortowe użytkowanie podczas prac remontowych i konserwacyjnych jednostek pływających używanych do kontroli i utrzymania szlaków wodnych WJM przez PGW Wody Polskie.

Poprawa warunków korzystania z infrastruktury portowej Administratora wód, przełoży się w sposób bezpośredni na optymalizację działań w szczególności związanych z obsługą szlaków żeglownych na Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Zespół Komunikacji i Edukacji Wodnej RZGW w Białymstoku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze