Zamiast jechać na wakacje – spędzą je na poligonie

2

Zamiast odpoczynku – wybiorą się na poligon. Wojskowy rynsztunek zastąpią wakacyjną, podróżną torbą. Twarze pokryją maskującym kamuflażem, a plażowe obuwie ustąpi miejsca ciężkim wojskowym butom – taką przygodę z wakacjami zaczęli żołnierze 41. Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka.

Aktualnie trwa szkolenie zintegrowane żołnierzy na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie.

Zakończenie ćwiczeń jest planowane na koniec przyszłego tygodnia. Intensywny czas szkolenia poligonowego będzie trwać dwa tygodnie. W ostatnich dniach poligonu odbędzie się sprawdzian praktycznych umiejętności żołnierzy. Sprawdzian końcowy, jest przepustką przystąpienia do kolejnego cyklu szkolenia.

– „Ze względu na panującą pandemię i obostrzenia sanitarne jest to poligon innowacyjny. Żołnierzom zostały pobrane wymazy na obecność COVID-19, następnie po potwierdzeniu negatywnych wyników cały stan osobowy został wyposażony w niezbędne do ćwiczeń poligonowych uzbrojenie i sprzęt wojskowy” – informuje ppor. Bartłomiej Sepko, dowódca 411klp.

– „Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia. Żołnierze realizują je w ramach nieprzerwalnie intensywnego szkolenia poligonowego, poprzez które w formie praktycznej doskonalą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe. Każdy żołnierz, raz w roku jest zobowiązany odbyć 14-sto dniowe szkolenie zintegrowane. Celem jest podsumowanie i uporządkowanie nabytej wiedzy, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na danym etapie. Takie warunki zapewniają tylko obiekty ośrodków szkolenia poligonowego, na których można wykonać podstawowe zagadnienia” – informuje ppłk Tomasz Pietruczuk, dowódca 41. Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka.

Żołnierze 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą szkolić się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie nieprzerwanie dwa tygodnie w warunkach poligonowych. Każdy dzień wypełnią im intensywne zajęcia trwające po 12 godzin. Kolejnym etapem wojskowych szlifów będzie rozpoczynające się szkolenie specjalistyczne.

Anna Tunkiewicz – specjalista ds. komunikacji w 41. Batalionie Lekkiej Piechoty z Giżycka

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ktoś

Darmozjady …

dede

i nieroby..