Zakończenie roku szkolnego. Wakacje czas zacząć!

0

Dnia 24 czerwca 2016 w Publicznym Gimnazjum w Wilkasach miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Po wprowadzeniu sztandaru i wysłuchaniu hymnu narodowego głos zabrał dyrektor Zygmunt Marciniak, który serdecznie przywitał uczniów, rodziców oraz nauczycieli.
Ważnym punktem programu uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas drugich oraz ślubowanie trzecioklasistów. Następnie jedna z uczennic, Klaudia Kmit w imieniu uczniów klas pierwszych i drugich, złożyła serdeczne podziękowania kolegom opuszczającym mury naszej szkoły, za dawanie dobrego przykładu i pomoc, którą nieśli, za pracę samorządu szkolnego oraz godne reprezentowanie szkoły na zawodach, olimpiadach i konkursach. Swoją przemowę zakończyła wzruszającymi słowami Gabriela Margueza: „Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj, że Ci się przytrafiło”. W odpowiedzi uczeń klasy III Łukasz Brzozowski wyraził wdzięczność „dyrekcji za nieustanne wsparcie i życzliwość, nauczycielom za trud włożony w edukację i w końcu niezłomnym pracownikom szkoły za to, że czas w niej spędzony zawsze kojarzony był z porządkiem(…)”.
Wreszcie nastąpiło długo wyczekiwane rozdanie świadectw oraz wyróżnień za konkursy i inne osiągnięcia. Wśród oklasków i aplauzu zasłużeni uczniowie odebrali nagrody po czym wszyscy rozeszli się do klas ze swymi wychowawcami.
To był emocjonujący dzień! Oprócz oczywistej radości z powodu wakacji niejednemu zakręciła się łezka wzruszenia w oku. Będziemy bardzo dobrze wspominać naszych trzecioklasistów i życzymy im powodzenia oraz szczęścia w dalszym życiu. Pamiętajcie o nas i często odwiedzajcie!

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze